درد ثانویه به آسیب‌های نخاعی

m178 درد ثانویه به آسیب‌های نخاعی
ثانویه به آسیب‌های نخاعی

درد ثانویه به آسیب‌های نخاعی  : علایم بالینی، شیوع و اصطلاحات

درد یک جزء همراه بسیار ناتوان کننده آسیبهای نخاعی (SC1) است که باعث افزایش فشار بر بیمارانی می‌شود که در اثر این آسیب‌ها دچار تروهای فیزیکی و عاطفی می‌باشند. با وجودی که از بین رفتن فعالیت مهم ترین عارضه آسیب‌های نخاعی محسوب می‌شود، درد نقش مؤثری در توانایی چنین افرادی در بدست آوردن حد ایده‌آل فعالیت خود دارد. نتایج یک همه‌پرسی در انگلستان نشان می‌دهد که در ۱۱ درصد افرادی که به این مطالعه ۳۷ درصد بیماران دچار آسیب نخاعی با ضایعات بالای قفسه درصدی و یا گردنی و ۲۳ درصد بیماران با ضایعات پائین توراسیک و یا لومتوماکرال حاضر بوده‌اند به جای تسکین درد، فعالیت مثانه، روده و یا حتی فعالیت جنسی خود را از دست بدهند، نشان داده شده است.

با وجودی که ضایعات نخاعی یک مشکل شناخته شده می‌باشند عدم تناسب در میزان شیوع گزارش شده آن وجود دارد. بعلاوه لغات و روش‌های بسیار متعدد و متفاوتی برای طبقه‌بندی انواع درد ناشی از ضایعات نخاعی استفاده می‌شود. این مقاله به بررسی اپیدمیولوژی و علایم بالینی درد ضایعات نخاعی پرداخته و روش‌ها مختلف موجود برای تقسیم‌بندی آن را توضیح خواهد داد. ما از اصطلاحاتی که توسط کمیته طرح ضربت درد پس از ضایعات نخاعی توسط انجمن جهانی مطالعه درد ابداع شده است استفاده خواهیم کرد.

 

سرفصل های موجود در این مقاله »

اپیدمیولوژی

طبقه‌بندی انواع درد

درد ناشی از آوران زدایی سگمنتال

روشی برای طبقه‌بندی

استفاده از اصطلاحات پیشنهادی

اطلاعات مقاله

مقاله که در این لحظه در سایت قرار دادم مربوط به رشته ی پزشکی  با عنوان درد ثانویه به آسیب‌های نخاعی: علایم بالینی، شیوع و اصطلاحات است و در ۲۰ صفحه به صورت فایل ورد آماده کرده ام  شما می توانید این مقاله برای اعضای ویژه سایت قرا داده شده است.در ادامه لینک دانلود مقاله قرار داده شده است در صورت تمایل می توانید با خرید اکانت اعضای ویژه این مقاله ومقالات دیگر را دانلود کنید

متن کامل مقاله  را از لینک زیر دانلود کنید….

[vip-members] دانلود فایل  [/vip-members]

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.