نقش توریسم در توسعه نواحی روستایی پیرامون شهر ها و ارائه مدل استراتژیک – نمونه موردی دهستان لواسان کوچک

خطا: هیچ برگه‌ای برای پرداخت انتخاب نشده است. برای انتخاب به پیکربندی بروید.

p55 نقش توریسم در توسعه نواحی روستایی پیرامون شهر ها و ارائه مدل استراتژیک   نمونه موردی دهستان لواسان کوچک
نقش توریسم در توسعه نواحی روستایی پیرامون شهر ها و ارائه مدل استراتژیک – نمونه موردی دهستان لواسان کوچک

موضوع پایان نامه : نقش توریسم در توسعه نواحی روستایی پیرامون شهر ها و ارائه مدل استراتژیک – نمونه موردی دهستان لواسان کوچک  
فرمت پایان نامه:پی دی اف
تعداد صفحات پایان نامه: صفحه۳۰۸
حجم پایان نامه: مگابایت۱۲

هدف کلی این تحقیق بررسی تاثیرات توریسم در توسعه نواحی روستایی و ارائه استراتژی های مناسب در جهت توسعه این نواحی و در نهایت رسیدن به الگوی بهینه توسعه می باشد. بنابر این بمنظور رسیدن به این اهداف از دو روش اسنادی و میدانی استفاده شده است. لازم به ذکر است که در این تحقیق پس از تهیه کلیات و چهارچوب نظری تحقیق، جهت کسب اطلاع از منطقه مورد مطالعه و بررسی جایگاه و چگونگی توریسم در آن منطقه ، اقدام به انجام عملیات میدانی شد.

به طور کلی سه نوع پرسشنامه ( مردم،مسئولان و گردشگران ) برای انجام این تحقیق آماده شد. پس از تکمیل این پرسشنامه ها برای تجزیه و تحلیل داده ها از نرم افزار Excel , SPSS استفاده گردید. آزمون های آماری ( تحلیل عامل و ضریب آلفا) نشان داد که این پژوهش از اعتبار و روائی مناسبی برخوردار است. آزمونهای فرضیات تحقیق که با آزمونهای آماری کندال c, b ، گاما و پیرسون انجام گرفت، نشان داد که از دیدگاه مردم از مجموع ۲۹ شاخص مورد مطالعه ، تأثیر توریسم بر ۱۶ شاخص اقتصادی ، اجتماعی، فرهنگی و محیطی مورد تایید قرار گرفته و از دیدگاه مسئولان تاثیر توسعه این صنعت بر ۱۸ شاخص از ۲۹ شاخص اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و محیطی تایید شده است.

همچنین نتایج حاصله نشان داد که از دیدگاه مردم مولفه های اجتماعی ، فرهنگی با ۶۵ درصد و از دیدگاه مسئولان مولفه های محیطی با ۷۵ درصد بیشترین تاثیر را از توریسم داشته اند. علاوه بر این ، نتایج تحلیل SWOT نشان می دهد که در نواحی روستایی مورد مطالعه تعداد ۹ نقطه قوت داخلی در برابر ۱۱ نقطه ضعف داخلی و تعداد ۷ فرصت خارجی در برابر ۱۱ تهدید خارجی مورد شناسایی و بررسی قرار گرفته است.

بدین ترتیب در مجموع تعداد ۱۶ نقطه قوت  و فرصت بعنوان مزیتها و ۲۰ ضعف و تهدید به عنوان محدودیت ها و تنگناهای پیش روی روستاهای این ناحیه جهت گسترش توریسم قابل شناسایی است، که این نشان می دهد که آستانه آسیب پذیری این نواحی بسیار بالا بوده و نیازمند بازنگری و ارائه سیاست های مناسب در جهت رفع ضعفها و تهدیدها با استفاده از نقاط قوت و فرصتها می باشند. همچنین این تحلیل نشان می دهد که از نقطه نظر عوامل محیطی داخلی جاذبه های اکولوژیکی این دهستان بیشترین اولویت را در توسعه توریسم دارد که بدین سبب و جهت استفاده از این منابع توسعه توریسم طبیعی و اکو  توریسم پیشنهاد گردیده است.

اطلاعات محصول فروشی

پایان نامه که در این لحظه برای فروش قرار دادم مربوط به جغرافیا و شهرسازی  با عنوان نقش توریسم در توسعه نواحی روستایی پیرامون شهر ها و ارائه مدل استراتژیک – نمونه موردی دهستان لواسان کوچک ، مربوط به واحد درسی پایان نامه است و در ۳۰۸ صفحه به صورت pdf  آماده کرده ام  شما می توانید این پایان نامه را به قیمت ۸۰۰۰  تومان  خریداری کنید. در صورت تمایل به خرید در اخر مطلب لینک فروش قرار گرفته  با خرید ، پایان نامه برای شما امیل می شود

متن کامل پایان نامه  را از لینک زیر خرید و دانلود کنید….

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.