خوردگی در سازه های فلزی

خوردگی در سازه های فلزی

تعداد صفحات: 20

نوع فایل: ورد

کیفیت فایل: دانشجویی

دسته بندی:

قیمت: 1000 تومان

تعداد نمایش: 92 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۸ دی ۱۳۹۷

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

1000 تومان – خرید
m244 خوردگی در سازه های فلزی
خوردگی در سازه های فلزی

خوردگی در سازه های فلزی

خوردگی عامل بخش عمده ای از شکست سازهای فلزی است و اهمیت آن نه تنها از ایننظر است که شکست در بیشتر موارد ناگهانی است بلکه بیشتر به علت حضور و تاثیر همه جانبه آن می باشد خوردگی  عبارت است از تخریب ناخواسته یک ماده بر اثر واکنش آن با محیط اطرافش تعریف کلی است و تمام موارد از جمله فلزات، سرامیک ها، و پلاستیک ها را در بر می گیرد. در اینجا بحث درباره خوردگی فلزات می باشد. فلزات می باشد. فلزات قابلیت هدایت الکتریکی زیادی دارند و فرایند خوردگی در آن ها از نوع الکتروشیمیایی می باشد در حالی که برای مواد غیر هادی از نوع شیمیایی است و اصول شیمی فیزیکی درباره آن ها مطرح می شود.

بهبود رفتار خوردگی فلزات از نظر اقتصادی و پیشرفت جامعه اهمیت بسزایی دارد و لذا آموزش و گردآوری اطلاعات در این زمینه بسیار مفید می باشد.

در عمل با انجام فرآیندهای بر روی فلز یا محیط اطراف آن و یا هر دو خوردگی کنترل می شود

کنترل محیط ممکن است شامل کنترل ترکیب شیمیایی محیط اطراف فلز کاهش رطوبت اتمسفر هوازدایی الکترولیت تبخیر دادن PH به میزان مجاز حذف باکتری ها، کاهش دما واضافه کردن مواد شیمیایی برای کاهش سرعت خوردگی باشد این ها عملیات های مهم برای کاهش خوردگی بخصوص از طریق ایجاد پوشش مهمترین عاملی است که در اینجا به آن می پردازیم.

از نظر تولید باید فلز یا آلیاژی را تهیه کرد که به هنگام ساخت سازه در محیط های مختلف دارای مقاومت به خوردگی باشد مثلا اضافه کردن ۱% قطع به آلیاژ های ۳۰-۷۰ و ۴۰ و ۶۰ مس و روی مقاومت به خوردگی را در محیط های دریایی افزایش می دهد همچنین می توان مقدار کمی مس و کروم را به فولادهای ساختمانی کم کربن یا کربن متوسط اضافه نمود. افزودن کروم و نیکل به فولادهای کم کربن و ایجاد فولادهای زنگ نزن برنج های قلع دار و فولادهای (Con-Ten) نمونه هایی از روش هایی هستند که می توان با ان ها مقاومت به خوردگی را بهبود بخشید بدون آنکه در خواص مکانیکی آلیاژ تغییری ایجاد شود. همچنین از عملیات سطحی نیز می توان برای بهبود مقاومت به خوردگی استفاده نمد. به این صورت که فلز یا الیاژ نسبتا ارزانی مانند فولاد ماده کربنی را انتخاب نمود و فلزات گران تر مانند کروم یا قلع را برای ایجاد خواص سطحی بر روی آن پوشش داد انتخاب مواد پوشش دهند به ظاهری که از قطعه انتظار می رود همچنین به میزان سادگی اعمال پوشش و محل و شرایط کاربرد آن بستگی دارد اگر هدف از حفاظت از جلوگیری از تشکیل محصول ناخواسته ناشی از خوردگی باشد و تکمیل فلزی و سطح غیر ضروری باشد آن گاه پوشش های غیر فلزی مناسب تر خواهد بود. رنگ پوشش تکمیل کننده ارزانی است و به آسانی می توان آن را تجدید کرد ولی اگر غیر قطعه پوشش شونده بیش از بیست سال باشد استفاده از یک پوشش اولیه داخلی ضروری خواهد بود.

سرفصل های موجود در این مقاله »

۱-۱مقدمه :

۱-۲-نظریه الکترولیز

۱-۳-پلاریزاسیون

۱-۳-۱ پلاریزاسیون فعالسازی:

۱-۳-۲ پلاریزاسیون غلظتی:

۱-۳-۳ پلاریزاسیون مقاومتی:

۱-۴- منحنی های چگالی جریان کاتدی- پتانسیل

۱-۴-۱ ولتاژ اضافی:

۱-۴-۲ تخلیه همزمان یون های مختلف:

جدول ۱-۱- ولتاژ اضافی هیدروژن بر روی الکترودهای مختلف در چگالی جریان های مختلف

۲-۱ ولتاژ

۲-۲- چگالی جریان

۲-۳ درجه تفکیک (یونیزاسیون) الکترولیت:

جدول۲-۱ درجه تفکیک الکترولیتهای مختلف در محلولهای ۱۰/۱ نرمال آنها.

۲-۴ سرعت مهاجرت یون ها:

۲-۲ دیده می‌شود.

جدول ۲-۲ سرعت مهاجرت یونها در بین الکترودهای با فاصله Cm 1 از هم و اختلاف پتانسیل ۱ ولت.

۲-۵ هدایت الکتریکی ویژه:

۲-۶ غلظت یون فلزی:

۲-۷ PH محلول:

۲-۸ دما:

۲-۹ گردش محلول:

۲-۱۰ تلاطم:

۲-۱۱ توان پرتاب (T.P)

شکل ۲-۱ سل ها رینگ برای اندازه گیری توان پرتاب

۲-۱۲ توان پوشاندن:

۲-۱۳ آندها و مشخصات آنها

۲-۱۴ عوامل متالوژیکی:

 

اطلاعات محصول فروشی

مقاله که در این لحظه برای فروش قرار دادم مربوط به رشته ی معماری و عمران با عنوان خوردگی در سازه های فلزی  است و در ۲۰ صفحه به صورت فایل ورد آماده کرده ام  شما می توانید این مقاله را به قیمت .۱۰۰۰  تومان  خریداری کنید.در ادامه مطلب قسمت هایی  از مقاله و فهرست مطالب آمده  است در صورت تمایل به خرید در اخر مطلب لینک فروش قرار گرفته  با خرید ، مقاله برای شما امیل می شود

1000 تومان – خرید